Vyrazte s námi na neuvěřitelně krásné Adršpašské skály!

Pokud toužíte po dobrodružství, zázraku přírody a historických tajemstvích, není místo jako Adršpašské skály.

Tyto skalní útvary, největší a nejdivočejší skalní město ve střední Evropě, vás vtáhnou do svého poutavého příběhu, který sahá až do 18. století.

Zrod tohoto skalního divadla je spojen s několikadenním požárem, který v 18. století zničil okolní vegetaci a odhalil úchvatné pískovcové útvary. Od té doby se sem vydávají turisté a horolezci, aby prozkoumali jedinečné skalní útvary s fascinujícími jmény, jako jsou Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru, Krakonošova lenoška, Džbán nebo Sloní náměstí.

Nezapomenutelným začátkem vaší cesty bude Gotická branka, postavená v roce 1839 Ludvíkem Karlem Nádherným. Tato brána kdysi označovala vstup do skalního města, a před ní se rozkládalo Skalní předměstí. Některá místa v městě jsou dosažitelná pouze po žebřících, a pak tu máme vysoko položené skalní jezírko, nebo Adršpašský vodopád. Velké panoráma nabízí nezapomenutelné výhledy na skalní útvary, jako jsou Gilotina, Medúza, Krakonoš, Krokodýl a mnohé další. Nenechte si ujít ani zříceninu hradu Adršpach na severním okraji skalního města. Ačkoli z hradu zbylo jen málo stavebních pozůstatků, poskytuje nám pohled do minulosti, před více než půl tisíciletím.

Připravte se na dobrodružství plné krásy, historie a tajemství Adršpašských skal. S každým krokem se budete ponořovat do neuvěřitelného světa, který spojuje divočinu přírody s odkazy minulosti. Tento výlet je nejen pro milovníky přírody a historie, ale pro každého, kdo hledá nezapomenutelný zážitek uprostřed kouzelné české krajiny.

 

Články s podobnými tématy