O nás

Společnost ALPINE PRO patří mezi rozhodující firmy na českém trhu v oblasti sportovního a outdoorového oblečení, doplňků a obuvi. V současné době je značkou s největší sítí autorizovaných prodejen a franchisových prodejců v oblasti outdoorových aktivit v České republice. Společnost dodává zboží i do největších obchodních řetězců, jakými jsou například Sportisimo či Globus.

V roce 2000 vstoupila společnost ALPINE PRO také na slovenský trh, o rok později expandovala do Polska a v roce 2018 otevřela první dvě prodejny v hlavním městě Rumunska v Bukurešti. Formou obchodního zastoupení je reprezentována v dalších 20 zemích světa.

Václav Hrbek a Vladislav Fedoš zakladatelé ALPINE PRO

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výroba produktů ALPINE PRO probíhá kromě České Republiky také ve vlastním provozu a u externích dodavatelů v Číně a Bangladéši. Dohled nad kvalitou výroby v zahraničí zajišťuje více jak 30-ti členný tým zaměstnanců ALPINE PRO, kteří dohlíží na kvalitu, výrobní standardy a dodržování etických pravidel u všech externích dodavatelů.

Partnertství ALPINE PRO se sportovními svazy

ALPINE PRO dlouhodobě spolupracuje s nejlepšími sportovci České republiky. Testuje a vyvíjí s nimi nové materiály, s cílem dodávat na trh funkční produkty té nejlepší kvality.  Na světových soutěžích reprezentují značku ALPINE PRO aktuálně: Český olympijský a paralympijský tým (od roku 2009), Český svaz biatlonu (od roku 2008), Český svaz kanoistů (od roku 2016), Český svaz juda (od roku 2016), úsek severské kombinace (od roku 2018) a mnoho dalších.

Významné partnerství navázala značka ALPINE PRO v dubnu 2019, kdy se stala oficiálním dodavatelem Mezinárodní biatlonové unie a to pro tři biatlonové sezóny včetně zimních olympijskýh her v Pekingu 2022.

Český olympijský tým

Sportovní svazy:

Český svaz biatlonu

Severská kombinace

Mezinárodní biatlonová unie

Český svaz juda

Český svaz kanoistů

Sportovci:

Vodní slalomář Jiří Prskavec

Lyžařská střediska:

ALPINE PRO je významným partnerem moderních lyžařských středisek po celé České republice a na Slovensku. Mezi hlavní lyžařské areály patří Klínovec v Krušných horách, Skiaréna Jizerky, Paseky nad Jizerou v Krkonoších, Červenohorské sedlo v Jeseníkách a na Slovensku zimní středisko Donovaly a Bachledka.

Partnerství se stezkami v korunách stromů na Lipně a v Krkonoších

Outdoorová značka ALPINE PRO spojila své síly se stezkami v korunách stromů na Lipně a v Krkonoších. Došlo tak ke spojení outdoorového oblečení s outdoorovými zážitky. „Oblékáme personál, který jednotlivé stezky zajišťuje a dodáváme kolekci oblečení ALPINE PRO do tamních prodejen, aby si návštěvníci stezek mohli koupit upomínkové suvenýry, nebo se dovybavit v případě náhlé změny počasí. Dodali jsme také kempingové vybavení do odpočinkových zón,“ informuje Václav Hrbek, majitel a zakladatel značky ALPINE PRO.

ALPINE PRO hlavním partnerem seriálu běžeckých závodů RunTour

RunTour patří k největším a nejoblíbenějším seriálům běžeckých závodů pro rodiny s dětmi. ALPINE PRO spolupracuje s organizátory závodů již od roku 2018. Vyrábí  na závody RUN TOUR speciální funkční trička, která jsou pro každé město unikátní svým potiskem. Sportovní kolekci ALPINE PRO během závodů obléká i celý organizační tým.