Recenze: Unikátní nanomembránová bunda GERS se podílela na výstupu na Annapurnu

Jmenuji se Michal Smatana a v březnu tohoto roku jsem absolvoval turistickou expedici v nepálském Himálaji. Rozhodli jsme se podniknout jednu z nejkrásnějších turistických tras na světě – okruh kolem Annapurny.

Jmenuji se Michal Smatana a v březnu tohoto roku jsem absolvoval turistickou expedici v nepálském Himálaji. Rozhodli jsme se podniknout jednu z nejkrásnějších turistických tras na světě – okruh kolem Annapurny.

Vystoupali jsme do výšky 5416 m n. m., kde nás přivítalo opravdu chladné a nevyzpytatelné počasí. Zásadní pro jakýkoli úspěch v takovémto prostředí je kvalitní turistická výbava a já jsem kladl velký důraz na dobrou vrchní vrstvu, která mě ochrání před nepřízní počasí. Rozhodl jsem se pro bundu GERS od společnosti ALPINE PRO a tato volba se ukázala jako trefa do černého.

Během celého treku jsem se cítil velmi dobře a mohu říci, že jsme v Himálaji zažili mnoho změn počasí. Silný déšť a sněhová bouře byly ideálními podmínkami pro testování této bundy a musím říct, že jsem ani na minutu nepocítil nepřízeň počasí na vlastním těle. Díky nanomembráně bunda doslova odrážela dešťové kapky a během celého výstupu nepropustila ani trochu vody na ostatní vrstvy mého oblečení. Rád bych také vyzdvihl prodyšnost a odolnost bundy GERS. Tato bunda doslova dýchá, díky čemuž jsem se ani v těch nejnáročnějších pasážích výrazně nespotil.

Nejvíce mě však překvapila kvalita materiálu, ze kterého je celá bunda vyrobena. Vypadá opravdu odolně a ani při prodírání se skrz skály jsem nezaznamenal žádné známky poškození. Když jsme se dostali nad 5000 m n. m., přivítal nás mráz -18 °C. V tu chvíli jsem okamžitě využil příležitosti zakrýt si bradu a ústa a využil tak speciální dýchací otvory, kterými je tato bunda vybavena. Musím říct, že v tak drsných podmínkách rozhodují opravdu detaily, a tohle byl jeden z nich. Díky této bundě jsem si naplno užil himálajský okruh kolem Annapurny a cítil jsem se velmi bezpečně i ve vysoké nadmořské výšce. Je to bunda, která vás zaručeně podrží za každého počasí.

Články s podobnými tématy