Beskydy = ráj pro aktivní odpočinek

Co mají společné Slovensko, Česká republika a Polsko? Mnoho věcí! Kromě sdílených slovanských kořenů, geografické polohy na mapě a historie existují i věci, které společně sdílí. Jednou z nich jsou například Beskydy.

Pojďte s námi Beskydy prozkoumat!

Slovenská část Beskyd

Pokud zamíříte na samotný sever Slovenska, přivedou vás vaše nohy do Oravských Beskyd. Nejsevernější sever celého Slovenska je právě na beskydském území – obec Oravská Polhora. Oravské Beskydy přecházejí postupně ke Kysuckým Beskydám, kde na turistiku lákají zejména hory Veľká Rača, Javorina a Malá Rača. V létě procházky a v zimě lyžovačka – to nabízí dolina Oščadnica a její okolí. Třetí územní oblastí jsou Nízké Beskydy, o které se dělí Slováci s Polskem. Kromě turistiky zde stojí za zmínku slavný Dukelský průsmyk, který představuje nenáročný výlet. Alternativ, kterými vás může beskydská oblast okouzlit, je nemálo.

Česká část Beskyd

Chráněná krajinná oblast Beskydy se na území České republiky rozpíná na území Moravskoslezského a Zlínského kraje a je bohatá na turistické stezky různých náročností. Beskydy jsou největší chráněnou oblastí po celém Česku, a proto nabízí široký výběr možností, kam vyrazit na výlet. Mezi největší lákadla patří nejvyšší vrch Beskyd – Lysá hora, která měří 1 323 metrů. Na jejím vrcholu se nachází radiokomunikační vysílač a meteorologická stanice, a pokud vám to počasí umožní, je vidět odtud slovenské Vysoké Tatry. Vyrazit můžete i na další vrchy Beskyd, a to Smrk, Prašivá a Velký Javorník, případně se nechat fascinovat krásou Satinských vodopádů či vodopádů Bučacího potoka. A nevynechejte ani Radhošť se sochou bájného Radegasta.

Polská část Beskyd

Důvod, proč jsou Beskydy na polském území pro mnohé outdoorové nadšence velkým lákadlem, je dvanáctikilometrový horský hřeben spojující vrchy Velký Stožek a Velká Čantoryje, který prochází česko-polskou hranicí. Velká Čantoryje je nejvyšší vrch Slezských Beskyd a nachází se zde 29 metrů vysoká rozhledna. Vypravit se sem můžete po několika turistických trasách nebo po naučné Rytířské cestě, která vám představí zajímavá místa v okolí, která stojí za to vidět. Pro lyžaře a nadšence zimních sportů je v polských Beskydech mnoho možností, například ve Szczyrku. Ti, kteří hledají místo pro aktivní odpočinek, si v Beskydech přijdou na své.

V čem vyrazit do Beskyd?

Předpokladem toho, abyste si svoji aktivní dovolenou, výlet nebo procházku v Beskydech užili, je být v duševní i fyzické pohodě. S tou duševní vám může pomoci vaše výletní posádka a s tou fyzickou ALPINE PRO. Oblečte se tak, abyste se cítili komfortně a mohli se na kousky, které máte na sobě, spolehnout. Vyskládali jsme pro vás outfit, který vás nenechá za žádných podmínek v suchu.

Dámská softshellová bunda HOORA

Prodyšná bunda z lehkého materiálu s DWR úpravou, která zajišťuje vodoodpudivost a chrání před větrem.

Cena: 2599 Kč
 

Pánska softshellová bunda HOOR

Lehký a elastický materiál s membránou spojuje výhody druhé a třetí vrstvy. Bunda je voděodolná, prodyšná a chrání před větrem.

Cena: 2699 Kč

Dámské outdoorové kalhoty ZONERA

Moderní dvouvrstvý materiál kalhot má PTX membránu, která zajišťuje vysokou voděodolnost a prodyšnost. Rezistence vůči vodě dosahuje hodnoty 10 000 mm vodního sloupce.

Cena: 3199 Kč

Pánské rychleschnoucí kalhoty RAMEL

Prodyšný a rychleschnoucí materiál kalhot umožňuje díky rychlému odvodu potu udržet tělo v suchu a optimální teplotě. Materiál s DWR má speciálně nanášenou povrchovou úpravu, která odpuzuje vodu.

Cena: 1999 Kč

Outdoorová obuv NEVISE

Obuv s PTX membránou se vyznačuje vzdušností, nepromokavostí a odolností proti větru. Tím zajišťuje tepelnou izolaci. Stélka s antibakteriálním materiálem je speciálně vyvinuta pro outdoorové aktivity a zabraňuje vzniku zápachu a množení bakterií.

Cena: 4999 Kč

Pro více informací o produktech klikněte na www.alpinepro.cz.

Články s podobnými tématy