Na velikosti (ne)záleží

Pro duševní zdraví člověka je důležité, aby se ve svém těle cítil dobře a spokojeně. A nejen tělo, ale i to, co si na něj oblékneme, je důležitým faktorem pro každodenní pocit vyrovnanosti a pohody. Proto ALPINE PRO nabízí speciální kolekci konfekčních velikostí, které jsou určeny pro plnoštíhlé postavy žen i mužů – LADIES a GENTS. Jak si tedy vybrat velikost šitou na míru?

Dámské velikosti ALPINE PRO

Míry pro klasické dámské konfekční velikosti vycházejí z ustálených hodnot pro postavy průměrného typu. Rozměry se udávají v centimetrech a definují obvod hrudníku, pasu a boků. Jsou ve velikostním rozmezí XS až XXL.

LADIES konfekční velikosti jsou určeny pro plnoštíhlé postavy, takže jsou v poměru k výšce rozšířené v oblasti hrudníku, pasu a boků. Celkem jsou tři LADIES velikosti a jejich označení charakterizuje tři typy postav. První písmeno definuje standardní velikost, která výškově inklinuje k uvedené míře (S-L). Druhé písmeno jmenuje, že jde o konfekční velikost LADIES.

Pánské velikosti ALPINE PRO

Standartní konfekční velikosti pro pány jsou v rozmezí XS až XXXL. Každá velikost je definována výškou postavy, obvodem hrudníku a pasu.

GENTS konfekční velikosti jsou pro plnoštíhlé muže, kteří potřebují rozšíření zejména v oblasti hrudníku a břicha. Všechny tři velikosti tohoto druhu jsou označeny dvěma písmenami – první charakterizuje jednu z tří velikostních postav (L-XXL) a druhé identifikuje GENTS konfekční zařazení. V této kategorii se nacházejí i velikosti 4XL a 5XL. Ty jsou určeny pro velké muže, kteří měří okolo dvou metrů, a kromě rozšíření v oblasti hrudníku potřebují i adekvátní délku rukávů.

Jak si vybrat ideální velikost?

Nejlepším způsobem, jak si vybrat správnou velikost, je změřit si své tělo. K tomu můžete použít krejčovský metr. Nejlépe je měření v spodním prádle nebo úplně bez oblečení, aby byly získané hodnoty co nejpřesnější.

Pro správný výběr velikosti ALPINE PRO jsou potřebné následující míry:

  • Výška postavy – odměřte se od hlavy až po zem
  • Obvod hrudníku – odměřte se v nejširším místě hrudníku
  • Obvod pasu – odměřte se v nejužším místě pasu
  • Obvod boků – odměřte se v nejširším místě boků

Po změření tělesných proporcí si můžete v tabulce velikostí na weboví stránce ALPINE PRO najít odpovídající konfekční velikost.

Články s podobnými tématy