Mistrovství světa v biatlonu

Ve středu startuje ve Vysočina Areně 59. mistrovství světa v biatlonu. Česko střídá v roli pořadatele německý Oberhof, který hostil světový šampionát v minulé sezóně.

První týden mistrovství světa odstartuje ve středu 7. února večerním závodem smíšených štafet. Po jednodenní pauze bude následovat sprint žen, o den později se na nejkratší trať podívají také muži. Neděle pak bude patřit stíhacím závodům.

V dalším týdnu se v úterý 13. února ženy postaví na start 15kilometrového vytrvalostního závodu, ještě o 5 kilometrů delší závod bude čekat o den později na muže. Šampionát poté bude pokračovat čtvrteční smíšenou štafetou dvojic. Poslední medaile se budou rozdávat o víkendu 17.- 18. února. V sobotu budou na programu štafety žen a mužů a v neděli se můžeme těšit na zakončení v podobě hromadných závodů třiceti nejlepších závodníků v obou kategoriích.

 

Během devíti závodních dní se bude rozdělovat celkem 12 sad medailí.  Biatlon se v Novém Městě na Moravě každý rok těší z vysoké návštěvnosti, i letos je Vysočina Arena s denní kapacitou 27 tisíc návštěvníků je v podstatě vyprodaná. Na některé dny zbývá posledních pár volných lístků. Celkem očekávají organizátoři obdobný počet fanoušků, jako při posledním mistrovství světa v roce 2013, okolo 200 tisíc.

Značka ALPINE PRO už řadu let obléká tým pořadatelů a dobrovolníků, kteří se o hladký chod organizace ve Vysočina Areně starají. Letos je na první pohled poznáte, všichni obléknou zbrusu novou, na míru vyrobenou tmavě modrou soupravu se zlatými doplňky, které snad přinesou našim biatlonistům tolik potřebné štěstí.  Kromě nich v oblečení od ALPINE PRO potkáte českou, slovenskou, belgickou ale i japonskou reprezentaci, všechny rozhodčí mezinárodní biatlonové unie IBU a snad i plno fanoušků biatlonu.

 

Přímo ve Vysočina Areně najdou návštěvníci prodejní stánek, ve kterém si můžou zakoupit letošní olympijskou kolekce a vybrané další doplňky. Fanoušci biatlonu pak můžou během celého šampionátu soutěžit na našich sociálních sítích o poukázky do prodejen, hlavní cenou je pak úplně stejný komplet oblečení, jaký budou nosit pořadatelé mistrovství světa 2024.

 

Fanděte spolu s námi nejen českému týmu a užijte si i vy skoro dva týdny se špičkovým světovým biatlonem, ať už přímo ve Vysočina Areně, nebo u televizních obrazovek!