Vyběhněte s námi!

Aby byl běh efektivní formou pohybu a přinášel potěšení, je nutné se na něj poctivě připravit. A začít je potřeba doslova od podlahy! Výběr správných běžeckých bot je klíčovým krokem k zajištění optimálních podmínek pro běh a ochranu kloubů. Nepodceňujte to a více než na design dbejte na funkční vlastnosti, které s přibývajícími naběhanými kilometry, oceníte.

Běžecké boty – jaké si vybrat?

Běžecké boty lze rozdělit na základě více kritérií. Jedním z nich je druh terénu, na kterém běžíte, a rozděluje tak běžecké boty na silniční a trailové. Odlišnosti se promítají v jednotlivých vlastnostech bot, jako je například jejich hmotnost, vzor podrážky, povrchová úprava či schopnost tlumení nárazu při běhu.

Trailové běžecké boty

Pokud plánujete běhat především po nezpevněných terénech, ALPINE PRO vám nabízí řešení v podobě trailových bot GESE, které mají čtyři designové verze – dvě pro ženy a dvě pro muže. I když disponují stejnými vlastnostmi, každá ze čtyř barevných variací je originální. Povrch bot je lehký a vzdušný, rychleji odvádí pot a zajišťuje při běhu větší pocit komfortu. Podrážka GIGAGRIP je vyrobena z vysoce odolné pryžové směsi, která poskytuje spolehlivou přilnavost na různých površích. Design podrážky je navržen tak, aby optimalizoval trakci a stabilitu při běhu. Stélka s antibakteriální úpravou omezuje množení bakterií i nepříjemného zápachu a zároveň odvádí vlhkost, takže běh se stává pohodlnějším a příjemnějším zážitkem.

Silniční běžecké boty

Na běh po zpevněných trasách jsou ideální silniční běžecké boty SONEB pro muže a dámské SONEBA od ALPINE PRO. Jejich inovativní kvalita vyplývá z vlastností podrážky – kombinace dvojité tuhosti a využití GPU materiálu. GPU materiál má nižší hmotnost a rychlost opotřebení. Je několikanásobně odolnější vůči smekání, díky čemuž se běhu nemusíte vzdávat ani během deštivého počasí. Mezipodešev se skládá z vrchní části, která napomáhá tlumení nárazů při běhu a spodní části, která podporuje stabilitu chodidel. Povrchový materiál bot je prodyšný, odvádí pot a zvyšuje pocit komfortu při běhu. Odvádění vlhkosti a omezení zápachu i bakteriálního množení napomáhá stélka EVA s antibakteriální úpravou.

Články s podobnými tématy