O nás

Společnost ALPINE PRO patří mezi rozhodující firmy na českém trhu v oblasti sportovního a outdoorového oblečení, doplňků a obuvi. V současné době je značkou s největší sítí autorizovaných prodejen a franchisových prodejců v oblasti outdoorových aktivit v České republice. Společnost dodává zboží i do největších obchodních řetězců, jakými jsou například Sportisimo či Globus.

V roce 2000 vstoupila společnost ALPINE PRO také na slovenský trh, o rok později expandovala do Polska a v roce 2018 otevřela první dvě prodejny v hlavním městě Rumunska v Bukurešti. Formou obchodního zastoupení je reprezentována v dalších 20 zemích světa.

Václav Hrbek a Vladislav Fedoš zakladatelé ALPINE PRO

Václav Hrbek zakladatel ALPINE PRO
Vladislav Fedoš zakladatel ALPINE PRO

Výroba produktů ALPINE PRO probíhá kromě České Republiky také ve vlastním provozu a u externích dodavatelů v Číně a Bangladéši. Dohled nad kvalitou výroby v zahraničí zajišťuje více jak 30-ti členný tým zaměstnanců ALPINE PRO, kteří dohlíží na kvalitu, výrobní standardy a dodržování etických pravidel u všech externích dodavatelů.

ALPINE PRO dlouhodobě spolupracuje i se sportovními svazy. Na světových soutěžích reprezentují značku ALPINE PRO aktuálně: Český olympijský a paralympijský tým (od roku 2009), Český svaz biatlonu (od roku 2008), Český svaz kanoistů (od roku 2016), Český svaz juda (od roku 2016) a nově i úsek severské kombinace (od roku 2018). Se sportovci ALPINE PRO aktivně spolupracuje na vývoji a testování materiálů, s cílem dodávat na trh funkční produkty té nejlepší kvality.

Český olympijský tým a Český paralympijský tým

ALPINE PRO

Sportovní svazy:

Český svaz biatlonu Severská kombinace

Český svaz biatlonu Severská kombinace

Severská kombinace

Severská kombinace

Český svaz juda

Český svaz juda

Český svaz kanoistů

Český svaz kanoistů
Český svaz kanoistů

Sportovci:

Rychlostní kanoista Josef Dostál (foto vlevo) a kajakář a vodní slalomář Jiří Prskavec (foto vpravo)

Rychlostní kanoista Josef Dostál
vodní slalomář Jiří Prskavec

Lyžařská střediska:

ALPINE PRO je významným partnerem moderních lyžařských středisek po celé České republice a na Slovensku. Mezi hlavní lyžařské areály patří Klínovec v Krušných horách, Skiaréna Jizerky, Paseky nad Jizerou v Krkonoších, Červenohorské sedlo v Jeseníkách a na Slovensku zimní středisko Donovaly.

Lyžařská střediska
Lyžařská střediska
Zpět na výpis článků