Zapojte se s námi do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko! a vytvořte s námi nejdelší #UklidovyRetezALPINEPRO

Máte v plánu uklízet odpadky z přírody s akcí Ukliďme svět, ukliďme Česko, nebo třeba jen tak individuálně? Vytvořte s námi originální dílo, které tu ještě nebylo a vyhrajte trika z kolekce ALPINE PRO a dárkové poukazy v hodnotě 5 000 Kč. Stačí se vyfotit s pytlem na odpadky podle návodu a stát se tak součástí #UklidovyRetezALPINEPRO, který bude tvořen ze sebe navazujících fotografií z úklidů přírody a měst.

Jak se zapojit do #UklidovyRetezALPINEPRO?

1. Nasbírejte odpadky z míst, kde nemají v přírodě co dělat do pytle, tašky, pytlíku.

2. Vyfoťte se pro vytvoření úklidového řetězce.

- Poproste dva další kamarády o asistenci u focení. Jeden pomůže držet pytel, druhý vás bude fotit. Pozice si postupně můžete vystřídat a poslat tak celkem až 3 fotografie.
- Stoupněte si naproti fotografovi přímo a rozpažte. V pravé ruce budete společně s kamarádem držet naplněný pytel.
- Foťte v úrovni ramen na stojato v odstupu cca 1,5 - 2 metru tak, aby byla vidět celá postava.
- Foťte tak, aby bylo vidět na fotce po loket natažené levé ruky, dále zbytek dobrovolníka, co drží v pravé natažené ruce pytel. Z druhé strany drží pytel za stažený vršek kamarád. Na fotce mu bude vidět natažená ruka po loket (vše viz ukázkový obrázek).
- Na fotce mějte ideálně krátké rukávy nebo vyhrnuté rukávy do půlky paží.

3. Fotku sdílejte na Facebook nebo Instagram s hashtagem #UklidovyRetezALPINEPRO nebo ji pošlete na email katka@uklidmecesko.cz. Pozor! Abychom fotky mohli hodnotit, je nutné, aby váš profil byl veřejný.

4. Rozdáme 25 výher.

Z každých 25 dobrovolníků (25 snímků řetězu) budeme losovat tři osoby. Z nich opět losovačkou vybereme jednoho výherce. Pokud bude mít někdo z vylosované trojice úklidové triko s logem akce (USUČ nebo WCD) automaticky vyhrává tričko z ogranické bavlny EKOS/A z kolekce ALPINE PRO.  Celkem plánujeme rozdat 20 kusů triček a drobné ceny od Českého svazu ochránců přírody.  Ze všech zapojených účastníků pak vylosujeme ještě 5 osob, které získají dárkový poukaz v hodnotě 1000 Kč na nákup v prodejnách ALPINE PRO. 

Katka z Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) jednotlivé články řetězce spojí dohromady a průběžně bude narůstající #UklidovyRetezALPINEPRO zveřejňovat na sociálních sítích ALPINE PRO a ČSOP. Výzvu zároveň pošleme v rámci World Cleanup Day do světa!

#UklidovyRetezALPINEPRO symbolizuje společné úsilí o čistotu naší přírody a zároveň důležitost každé osoby, která se do úklidu zapojuje. Společně tak můžeme uklízet a motivovat sebe i své okolí. Pomozte nám vytvořit co nejdelší řetěz pozitivní motivace, ať máme budoucnost zase o něco čistší a zapojte se do naší soutěže. Společně dokážeme víc. Uzavírka soutěže je 15. listopadu 2020. 

Podrobná pravidla soutěže k náhledu zde

 

Zpět na výpis článků