Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Sportovci vyzkoušeli olympijskou kolekci pro Rio 2016. Ta jde nyní do výroby.

Špičkové výkony vyžadují špičkové zázemí. Oblečení našich sportovců pro olympijské hry v Riu musí nejenom dobře vypadat, ale především dobře fungovat. Čeští olympionici si proto dnes v prodejně Alpine Pro vyzkoušeli návrhy produktů nové kolekce, včetně použitých materiálů a střihů.

„Dostali jsme zatím slepé kusy, bez potisku. Připadám si jak při testování nového auta, stupeň utajení je vysoký,“ vysvětloval s úsměvem čerstvý mistr světa v rychlostní kanoistice Martin Fuksa.

Spolu s ním pod vedením šéfa olympijské mise Martina Doktora oblečení testovali vodní slalomář Vavřinec Hradilek, basketbalistka Ilona Burgrová, plavkyně Simona Baumrtová, jachtař Viktor Teplý a zápasnice Adéla Hanzlíčková.

Jejich připomínky Alpine Pro zohlední při výrobě kolekce pro olympijskou výpravu i fanoušky. Ti si budou moci oblečení koupit ve volném prodeji, část ještě letos před Vánoci. Motiv kolekce bude představen už za několik týdnů, kompletní set pak příští rok na jaře.

Sportovci vybrali střihy, materiály a jednotlivé druhy oblečení, které chtěli v olympijské kolekci pro Rio 2016. Čeká nás momentálně ta nejdůležitější práce. Po otestování konkrétních produktů sportovci jdeme ihned do výroby,“ řekl Petr Billy, marketingový ředitel Alpine Pro.

Alpine Pro připravuje oblečení pro český olympijský tým již od roku 2010. Češi budí pozornost na slavnostních ceremoniálech již pravidelně. Ve Vancouveru 2010 vyhráli v hlasování listu Huffington Post, tehdy zaujal motiv psychedelických kruhů. O dva roky později v Londýně bylo oblečení inspirováno obrazem Františka Kupky Dvoubarevná fuga – a obrovský úspěch slavily holínky. The Guardian přidělil českému oblečení pomyslné zlato. Pro ZOH Soči dominoval motiv lipového listu od Alfonse Muchy. I poslední kolekce měla mezinárodní ohlas. Druhý nejčtenější deník ve Spojených státech USA Today ji zařadil mezi pět nejlepších kolekcí her.

 

Zpět na výpis článků