Doprava zdarma od 1500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP +420 222 530 700, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Společnost ALPINE PRO jako jedna z prvních na trhu zavádí PFC free materiály

Evropská unie v roce 2017 přišla s nařízením, které od roku 2020 zakazuje vyrábět, používat i prodávat skladové zásoby zboží s PFC. Co označení PFC znamená? PFC, neboli perfluorokarbony, jsou skupinou látek, která na uhlík váže chlor a používá se například při výrobě nepromokavých membrán. U některých PFC však byly prokázané nepříznivé a zdraví škodlivé účinky. Společnost ALPINE PRO se proto rozhodla neotálet další dva roky do zahájení platnosti nařízení a přichází na trh s tzv. PFC free materiály, které představí již v podzimní kolekci letošního roku.

„Naší dlouholetou snahou je šetrnost k přírodě, přejeme si být v maximálním souladu s přírodou, a proto chceme toto téma propojovat do našich kolekcí již v samotné výrobě. Využívání PFC free materiálů bude povinné dle nařízení EU až od roku 2020, jako lídr na českém outdoorovém trhu se snažíme přijít na trh s novými materiály dříve, a to již v letošním roce,“ popsal nový směr značky Václav Hrbek, generální ředitel a zakladatel společnosti ALPINE PRO.

PFC a outdoorové oblečení

PFC vykazují několik výjimečných vlastností, jsou stálé, tepelně stabilní a odpuzují vodu i olej. Tyto látky jsou obsaženy v bundách, kalhotách, ale také stanech, v kobercích, nádobí i předmětech každodenního použití. Vzhledem ke svým vlastnostem jsou používané i při výrobě nepromokavých membrán outdoorového oblečení. Na jakém principu membrány fungují? Membrána dokáže propustit vlhkost ven, ale ne dovnitř, pot se tak z lidského těla může odpařovat skrze membránu ven a zároveň ochrání tělo před deštěm. Odborníci však potvrdili nepříznivé a zdraví škodlivé účinky PFC a dodávají, že se tyto látky mohou dostat do těla v malém množství také přes kůži.

Řada outdoorových značek proto přistoupila k využívání PFC free materiálů jako k výzvě a možnosti zařadit do své nabídky materiály šetrné k životnímu prostředí. Některé z nich také používaly ve svých kolekcích alternativy PFC již dříve, hlásí se k nim i značka ALPINE PRO.

Materiály šetrné k životnímu prostředí již od roku 2010

Co se týče PFC free materiálů, značka ALPINE PRO se svými materiály předběhla do značné míry dobu. Materiály, jejichž technologie je šetrná k životnímu prostředí, představila již v roce 2010 v olympijské kolekci. Mezi použité materiály patřily například S. Café nebo Thermo Cool ECO, jež jsou vyrobeny z kávy a kukuřice.

Nová povrchová úprava BIONIC-FINISH® ECO

V nabídce ryze české značky ALPINE PRO, která patří mezi přední výrobce outdoorového, sportovního a ski oblečení, najdete nově například oděvy s impregnační technologií Bionic Finish® ECO a Teflon EcoElite™. Jedná se o certifikovanét echnologie pro svrchní úpravu oblečení, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Neobsahuje žádné fluorokarbony, jsou tedy PFC free.

Více info na www.pfcfree.cz

Zpět na výpis článků