Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Ondřej Synek trénuje ve Staré Boleslavi na Zátopkových okruzích

Ondřej Synek je český veslař, historicky první český mistr světa v olympijské disciplíně. 

K veslování Ondru přivedl bratranec ve 13 letech (prý, aby zhubl). Doma má již dvě stříbrné medaile z olympijských her v Londýně a Pekingu.

Ondro, právě fasujete olympijskou kolekci od Alpine Pro, ve které za necelý měsíc odjedete do Ria. Jak se Vám kolekce líbí? Který kousek oblečení Vás nejvíce oslovil?

Jak se mi líbí? Je tam hodně trik a kraťasů a to já mám rád. Víc se mi kolekce líbí naživo, než když jsem jí viděl pouze na fotkách, i když na mě je dost barevná (smích)

Kolekce je inspirovaná Emilem Zátopkem. Co pro vás tento muž a skvělý atlet symbolizuje?

Emil je velký sportovní symbol České republiky. Mám tu čest, že bydlím ve městě Stará Boleslav, kde Emil trénoval, měl to tam rád a vždy se k tomuto městu hlásil. Jsou tam vybudované Zátopkovy okruhy, kde se běhá, takže na ně chodím taky trénovat.

Kolik kufrů („kilogramů“) vybavení a oblečení s sebou do Brazílie povezete?

Povezu s sebou jednu tašku, kterou jsem teď nafasoval a ještě přihodím dres a můžu vyrazit J

Jaké jsou Vaše plány do odletu na OH? Jaká příprava Vás ještě čeká?

Teď budu ještě týden tady v Praze a pak jedu na 10 dní na Slapy trénovat a pak už 29. července odlétám.

Na kolikátou olympiádu jedete? Můžete porovnat olympijské kolekce, které jste již měl možnost vyzkoušet?

Teď jedu na čtvrtou olympiádu. Nejvíce se mi líbila kolekce z Londýna, i když jak jsem již říkal, naživo vypadá kolekce do Ria o hodně lépe než na obrázcích. Nejdůležitější stejně je, aby to sloužilo a bylo pohodlné.

V minulosti jste byl v komisi při vytváření olympijské kolekce do Vancouveru a Londýna, můžete práci popsat, zhodnotit?

Byla to dobrá spolupráce, rád na to vzpomínám. Člověk se mohl podílet na něčem, co mělo úspěch, co se líbilo, co sportovci nosili a bylo to vidět v celém světě.

Na co se v Riu nejvíc těšíte?

Především na atmosféru olympiády a až se potkám s ostatními sportovci. Nebývá moc zvykem, že bychom se potkávali i s lidmi z ostatních sportů.

Fotografie sportovců z fasování olympijské kolekce si můžete prohlédnout ve fotogalerii Fasování olympijské kolekce pro Rio na našem Facebooku.

Zpět na výpis článků