Doprava zdarma od 1500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP +420 222 530 700, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Ondřej Moravec a Markéta Davidová získali mistrovské tituly v letním biatlonu na horských kolech.

Ondřej Moravec a Markéta Davidová získali mistrovské tituly v letním biatlonu na horských kolech

České biatlonisty po zimní sezonně čekala první ostrá zkouška závodní formy v rámci mistrovství České republiky v letním biatlonu na horských kolech v Jablonci nad Nisou, které proběhlo 16. června. Závodilo se ve sprintu s hromadným startem. Na muže čekala 9 km dlouhá trať, ženy jely 6 km.

Ondřej Moravec slavil v jabloneckých Břízkách už po třetí v řadě titul mistra republiky v letním biatlonu na horských kolech. Výrazně mu pomohla bezchybná střelba, kterou o týden dříve piloval s olympijskou medailistkou Kateřinou Emmons na nové biatlonové střelnici v jilemnickém areálu Hraběnka. Moravec zvítězil s náskokem přes 40 sekund před Milanem Žemličkou a Lukášem Kristejnem. „V prvním kole jsem ještě moc nestíhal, ale od druhého kola jsem se cítil lépe a lépe. Na stojku jsem se maximálně zkoncentroval a poslední kolo jsem si i docela užil. To je velký rozdíl oproti Světovému poháru, kde se jede podlaha až na cílovou metu,“ zhodnotil Moravec svůj výkon.

Mezi ženami získala poprvé zlato Markéta Davidová, která byla do minulé sezony věkem ještě juniorka. Na střelnici chybovala pouze jednou při položce vleže. Česká jednička Veronika Vítková dojela čtvrtá i kvůli třem chybám na střelnici. „V posledním kole mi spadl řetěz a bylo rozhodnuto. Radost nemám ani ze dvou chyb vstoje. To je moc,“ povzdychla si bronzová olympijská medailistka z Pchjongčchangu. Druhé místo si díky bezchybné střelbě vyjela Jessica Jislová a bronz vybojovala i přes pád na trati Ludmila Horká.

Rozhovor s vítězkou MČR Markétou Davidovou

Jak jste s dnešním prvenstvím na MČR spokojená?

Dnešní závod se mi jel moc dobře. Největší radost mi však udělala bezchybná stojka. Začala jsem střílet dříve než Veronika a když jsem svůj stav opouštěla, všimla jsem si, že všechny terče nesklopila. Závěrečný okruh už jsem tak mohla jet docela v klidu.

Byla pro vás výhodou i znalost místní střelnice, na které jste doma?

Skoro všechny holky zde pravidelně trénujeme, takže to má určitě vliv. Nemyslím si, že bych měla nějakou velkou výhodu, ale jsem tady doma, takže tady mám přeci jen už něco nastříleno.

Jak moc máte ráda v přípravě horské kolo, některé sjezdy byly poměrně náročné?

Já mám kolo moc ráda, kdybych mohla, tak jezdím takovýchto závodů víc. Hodně mne to baví.

Jak se těšíte na srpnové MS v letním biatlonu do Nového Města na Moravě?

Těším se. V Novém Městě teď dodělali nový asfalt a změnili trochu trať, tak jsem na to zvědavá. Bude to asi hodně náročné a doufám, že i bezpečné.

Jaké fáze přípravy máš v létě raději kolo, kolečkové lyže, nebo běh?

Kolečkové lyže i horské kolo mám ráda, moc nemusím ty běžecké tréninky.