prodejny OTEVŘENY

Novinky z ALPINE PRO

Pořiďte si trika EKOS z udržitelné kolekce ALPINE PRO a podpořte ochranu české přírody!

Pořiďte si trika EKOS z udržitelné kolekce ALPINE PRO a podpořte ochranu české přírody!

16.04.2021

Česká značka sportovního a outdoorového oblečení ALPINE PRO se dlouhodobě snaží o zodpovědný přístup k životnímu prostředí. Ve svých kolekcích pracuje s přírodními produkty a materiály, jejichž technologie je šetrná k životnímu prostředí. Při příležitosti olympijských her ve Vancouveru v roce 2010 zapracovali návrháři do olympijské kolekce přírodní suroviny kávu a kukuřici, z nichž vznikla unikátní vlákna pro funkční materiály.

Za ledopády Českého Švýcarska

Za ledopády Českého Švýcarska

04.03.2021

Zimní návštěva Českého Švýcarska je úžasným zážitkem pro celou rodinu a Brtnické ledopády patří k těm největším lákadlům. Ledopády tvoří voda z tajícího sněhu a svou charakteristickou barvu získávají díky obsahu železa a křemíku v půdě. Pro vznik ledopádů je ale třeba dokonalá souhra mrazu a tání sněhu, neobjevují se tedy každý rok. Letošní zima ale byla bohatá na sněhové srážky a ledopády se proto ukázaly ve své plné kráse.

Zimní výšlap na Jizeru

Zimní výšlap na Jizeru

16.02.2021

Jizera, druhý nejvyšší vrchol Jizerských hor, nabízí během zimního období nádherné výhledy na Ještěd, Krkonoše i Český ráj. Jakou cestu ale na Jizeru v zimním období zvolit, abyste neničili běžkařské trasy?

Vydejte se kolem Ohře na Svatošské skály

Vydejte se kolem Ohře na Svatošské skály

26.10.2020

Udělejte si celodenní výlet na západě Čech a vydejte se prozkoumat skalní útvary podél řeky Ohře. Svatošské skály objevíte jen kousek od Karlových Varů, když se vydáte proti proudu řeky směrem na hrad Loket. Trasa je rovinatá a má kolem 16 kilometrů, zvládnou ji hravě i děti. Dobře sjízdná je i pro cyklisty.