Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Moderní pětibojař Jan Kuf trénuje denně až čtyři disciplíny

Jan Kuf patří k nadějným českým reprezentantům v moderním pětiboji. Tomuto sportu se začal věnovat v 16 letech. Mladého sportovce baví rybaření, vaření a playstation. Jeho velkým dětským snem je získat zlatou olympijskou medaili – snad bude mít štěstí.

Honzo, právě jste vyfasoval olympijskou kolekci od Alpine Pro, ve které za necelý měsíc odjedete do Ria. Jak se Vám kolekce líbí? Který kousek oblečení Vás nejvíce oslovil?

Doufám, že nevypadám jako nějaký nedočkavec, že jsem fasoval jako první (smích), ale hrozně jsem se těšil. Ty věci jsou krásný, barevný, moc se mi líbí a teď už je zkrátka reálný, že jedu na olympiádu. Nejvíc užiju asi nějaké kraťasy, bude tam teplo a určitě žabky.

Kolekce je inspirovaná Emilem Zátopkem. Co pro Vás tento muž a skvělý atlet symbolizuje?

Fenomenálního závodníka. Určitě každý sportovec by chtěl dokázat to, co on.

Kolik kufrů („kilogramů“) vybavení a oblečení s sebou do Brazílie povezete?

Nepočítal jsem to, ale bude toho dost.

Jaké jsou Vaše plány do odletu na OH? Jaká příprava Vás ještě čeká?

Hlavně trénink. Každý den trénuju 3 až 4 disciplíny. Hlavně plavání a běh, ten je třeba natrénovat nejvíc. Na koně jezdím 2 krát týdně. Šermuju a střílím tak 3 krát týdně, vše se vzájemně prokládá.

Na co se v Riu nejvíc těšíte?

Těším se, že poprvé zažiju vše, co je s olympiádou spojené. Na ostatní sportovce, na olympijskou vesnici, na atmosféru, na Brazílii jako takovou a hlavně na samotný závod a jeho vývoj.

S jakým výsledkem na OH budete spokojeni?

Vydám ze sebe všechno. A uvidíme, jak to dopadne. Nechci předbíhat.

Více fotografií z fasování olympijské kolekce si můžete prohlédnout ve fotogalerii Fasování olympijské kolekce pro Rio na našem Facebooku.

Zpět na výpis článků