Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Martin Doktor věří, že v barevné Rio olympijské kolekci opět zaujmeme svět

Martin Doktor je rychlostní kanoista, dvojnásobný olympijský vítěz a sportovní ředitel Českého olympijského výboru.

Martine, právě fasujete olympijskou kolekci od Alpine Pro, ve které za necelý měsíc odjedete do Ria. Jak se Vám kolekce líbí? Který kousek oblečení Vás nejvíce oslovil?

Mně se vždycky líbí nejvíc aktuální kolekce. Jelikož už vím, že se olympiáda opravdu blíží a těším se na atmosféru a skvělé výkony našich reprezentantů. Je tam krásná mikina Pars s nápisem Czech Republic, ta se mi fakt líbí, přece jen ráno a večer v Riu může být chladněji.

Kolekce je inspirovaná Emilem Zátopkem. Co pro vás tento muž a skvělý atlet symbolizuje?

Obrovskou sportovní legendu, inspiraci, vytrvalost, vítězství. Jeho postavička provází olympijskou výpravu už od představení motivu kolekce a jsem přesvědčen, že bude velkou motivací pro všechny sportovce.

Kolik kufrů („kilogramů“) vybavení a oblečení s sebou do Brazílie povezete?

Já povezu to, co tady v Quadriu nafasuju, takže kolik to váží, zatím netuším. Minimálně to ale budou dvě tašky.

Co Vás ještě čeká před odletem na olympiádu?

Teď se ještě musí uzavřít konečná nominace, dokončit administrativa a za dva týdny letíme.

Jak konkrétně probíhala Vaše příprava jakožto šéfa české výpravy na OH?

Řeším většinu příprav přes telefony, maily, komunikuju se sportovci a dalšími lidmi. Osobně jsem byl i v Riu zkontrolovat přípravy a obhlédnout ubytování pro naši výpravu. Je to vždy dost náročné, vše zorganizovat, ale stojí to za to.

Jaký je rozdíl jet na olympiádu poprvé nebo poněkolikáté? Můžete srovnat olympijské kolekce?

Tak především velký rozdíl je, že jsem si vyzkoušel pozici aktivního sportovce, trenéra a teď šéfa výpravy. Vše s sebou přináší jinou zodpovědnost, jiné přípravy i co se vybavení a oblečení týče. Ale jak jsem již říkal, vždy se mi nejvíc líbí ta aktuální kolekce, je to něco nového, neotřelého a určitě zase v barevném oblečení zaujmeme.

Na co se v Riu nejvíc těšíte?

Těším se na výkony všech našich sportovců, na olympijskou vesnici, na atmosféru a vše co olympiáda s sebou přináší. Pevně věřím, že se naší výpravě podaří i dovést nějaké ty placky. Takže se těším i na oslavy s tím spojené.

doktor

Fotografie z fasování olympijské kolekce si můžete prohlédnout ve fotogalerii Fasování olympijské kolekce pro Rio na našem Facebooku.

Zpět na výpis článků