Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Lucie Křížková už se těší, až na Lipně s dvouměsíční Lolou vyrazí na procházky v nové softshellové bundě pro nosící maminky

Bývalá královna krásy, moderátorka a dnes především maminka čtyřletého Davídka a dvouměsíční Loly nafotila s celou rodinou novinky naší jarní kolekce Alpine Pro. Jednalo se především
o speciální
softshellovou bundu STRAITA, která se dá nosit v období těhotenství, a také v ní díky speciální vsadce můžete nosit miminko. Malý Davídek, velký David, Lucka i Lola si focení v pražském parku Stromovka náramně užívali, především díky slunnému počasí. Na otázky, jak společně tráví rodinný čas a co v oblékání preferují, odpovídala Lucka během pauz při focení.

Lucko, Vy i celá Vaše rodina jste zastánci velmi aktivního způsobu života. Jaké všechny sporty jsou Vaším koníčkem?

Společně chodíme hlavně na procházky a jezdíme na lodi. Jinak já hrozně ráda běhám a Davídek taky začal běhat, v poslední době chodí na atletiku a všichni společně jezdíme na kole.

Jak jste se ve formě udržovala během těhotenství a čemu se věnujete teď, když už jste porodila?

Já jsem na sebe byla v těhotenství hodně opatrná, protože jsem měla po potratu, takže i když jsem během prvního těhotenství říkala, že těhotenství není nemoc a byla jsem hodně aktivní, tak to druhé bylo takové opatrnější. Hodně jsem chodila na procházky, snažila jsem se ujít alespoň pět kilometrů denně a dělala jsem těhotenskou jógu, ale to tak jen mírně, prostě nic jsem nepřeháněla. V šestinedělí jsem maximálně chodila s kočárkem, ale teď jsem začala posilovat břišní svaly, protože jsem měla mírný rozestup, tak abych vše dala do kupy. Teď se navíc chystáme na Lipno, tak tam doufám začnu i znovu běhat.

Jaké to je vyrovnávat se v těhotenství s postupným nabíráním hmotnosti?

Musím říct, že jsem měla štěstí. Nepřibírala jsem nikde jinde, než v oblasti bříška a prsou. Za obě dvě těhotenství jsem přibrala osm kilo, takže se mi vyhnuly otoky, nabírání vody a podobné neduhy. V tomhle jsem to měla na pohodu a spousta žen a kamarádek mi to závidělo. Ale to bude zásluha genetiky, není to dáno tím, že bych se víc hýbala nebo že bych se omezovala v jídle. 

Jak se Vám líbí aktuální těhotenská móda?

Já jsem byla překvapená, kolik jsem měla možností. Do posledního měsíce jsem pracovala v televizi, takže jsem musela být i hezky oblečená a nenosit pouze vytahané tričko a těhotenské kalhoty. Potěšilo mě, že jsem na internetu i v obchodech měla poměrně velký výběr krásných šatů a všeho.

 Dnes jste fotila speciální softshellovou bundu pro nastávající maminky i ty, které už nosí děti v šátku či nosítku. Jak se Vám líbí praktičnost a univerzálnost této bundy?

Mně se to líbí už proto, že si člověk koupí jednu bundu a nemusí se jí zbavovat potom, co už není těhotný. Sama jsem to hodně řešila, jelikož jsem byla těhotná přes zimu. Zvažovala jsem, jestli si mám koupit vysloveně těhotenský kabát, který budu nosit jen pár měsíců a utratím za něj nemalou částku a co pak s ním. Na této speciální bundě pro maminky se mi líbí právě to, že ji můžete obléknout v těhotenství i později, když už nosíte miminko v šátku či nosítku i v období, když miminko odroste, tak jí mohu nosit znova bez vsadky. Věřím, že to spousta žen ocení. 

Aktuálním trendem na poli mateřství je nošení dětí v šátku nebo nosítku. Jak se k tomu stavíte?

Já mám speciální nosítko už pro novorozence, nosila jsem i Davídka, ale toho až později, když mu bylo nějakých osm měsíců, ale to už byl celkem těžký, tak jsem ho nenosila tak často. Malou Lolu nosím od narození a je to hrozně velký pomocník. Už když vedu Davídka do školky nebo jdu nakoupit a potřebuji obě ruce volné. I cestování v tramvaji s kočárkem je složitější. To nosítko vám usnadní práci. Používám ho i doma, když třeba vařím. A Lola je ráda u mě a i já u ní. V zimě jsem řešila, jak kabát přes nosítko uzpůsobit tak, abychom obě byly v teple a nikudy netáhlo. Oblékla jsem přes sebe i nosítko svetr a z venku si přidržovala kabát.  Teď už to ale s novou bundou bude snadnější. Obě tam budeme schované před deštěm i větrem.

Co ráda oblékáte, když máte volno?

Džíny, tenisky, tričko. Jsem hodně sportovní styl ženy, ale na druhou stranu, i když vyrazím do nějaké společnosti, tak se ráda oblékám do takového toho pánského elegantního stylu.

Jak se Vám líbí jarní kolekce Alpine Pro?

Já mám ráda barvy, chci, aby bylo vše pestré a bylo vidět. Zároveň kladu důraz na funkční věci, my jsme hodně na Lipně a v přírodě, tak chci, aby vše bylo funkční a praktické. Takže tato řada všechny mé požadavky splňuje.

Stylizujete celou rodinu do jednoho outfitu nebo to neřešíte?

My tohle vůbec neřešíme, ale častokrát se stane, že si pak řekneme, že si jsme v oblečení podobní. David, já a už i malý Davídek máme v oblékání svoji hlavu. Já Davídkovi vždycky něco hezkého připravím a on mě potom vyvede z omylu, že to si teda na sebe nevezme. Ale modré věci a superhrdinové, to na něj zabírá.

Co je pro Vás při výběru oblečení úplně nejdůležitější?

Hodně řeším barvu, dřív jsem to tak neřešila, ale stylistka mi poradila, které barvy mi sluší a kterými si zbytečně škodím. Dříve jsem řešila spíše střih, ale teď už řeším spíše tu barvu, složení
a funkčnost. Postupem času tohle u mě čím dál tím víc vítězí.

Jak zvládáte skloubit práci a rodinu, když už teď máte dvě děti?

Jde o to, mít tu podporu ze strany rodinných příslušníků. S manželem jsme domluvení, že když je práce, na které mi záleží, tak mi je k ruce a je mi nápomocen a zase je to i naopak. Takže manžel ví, že si může dovolit odjet na týden pracovně pryč a že je to v pohodě. Oba dva respektujeme svoje pracovní závazky a snažíme se maximálně si vyjít vstříc. Bez toho by to zkrátka nešlo. A i moji rodiče často hlídají.

Jak David přivítal malou sestřičku?

Klasicky, nejdřív trošku žárlil, ale zároveň to je velký ošetřovatel a pomocník. Teď už si to sedlo. Každé ráno jí pusinkuje, hladí… já myslím, že teď už ten vztah bude jen hezčí a hezčí.

Plánujete společnost dovolenou v létě i s malou Lolou?

Plánujeme Lipno, možná v létě do naší milované Itálie, uvidíme, třeba na podzim vyrazíme někam dál.

Takže Lipno v létě objedete na kolečkových bruslích i s kočárkem?

Na bruslích ne, mám radši kolo nebo běhání. Bruslím jsem ještě nepropadla.


Zpět na výpis článků