Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Kanoista Martin Fuksa si zamiloval retro olympijskou košili

Kanoista Martin Fuksa si zamiloval retro olympijskou košili

Martin Fuksa patří mezi nejúspěšnější české rychlostní kanoisty. Po Martinu Doktorovi je teprve druhým českým mistrem světa v kategorii jednotlivců. Kariéru mu však málem zničil stafylokok v koleni. V rodině Fuksových představuje už třetí generaci kanoistů.


Martine, právě fasujete olympijskou kolekci od Alpine Pro, ve které za necelý měsíc odjedete do Ria. Jak se Vám kolekce líbí? Který kousek oblečení Vás nejvíce oslovil?

Nejvíc se mi líbí rozhodně retro košile, která je naprosto skvělá a kterou jsem bohužel ještě nevyfasoval

Kolekce je inspirovaná Emilem Zátopkem. Co pro vás tento muž a skvělý atlet symbolizuje?

Symbolizuje pro mě především asi ten sport a výkon v tom sportu, který se dá dokázat. Musím ale upřímně říct, že jsem Emila nějak blíže nesledoval, jelikož nejsme stejná generace, ale samozřejmě všechen respekt jemu, protože to co dokázal je neuvěřitelný.

Kolik kufrů („kilogramů“) vybavení a oblečení s sebou do Brazílie povezete?

Kufrů? Asi jeden. A kilo? Nevím… do 20 asi plus minus.

Jaké jsou Vaše plány do odletu na OH? Jaká příprava Vás ještě čeká?

No, jedu teďka na dovolenou (smích). Ne, teď mě čeká hlavně tvrdá příprava, ještě několik týdnů než odletíme.Já konkrétně odlétám do Ria osmého.Tam už to bude více odpočinkové,abych se na ten závod těšil a užíval si to tam.

Na co se v Riu nejvíc těšíte?

Teď se určitě těším hlavně na ten závod samotný a po závodě se uvidí, jaký to bude. Jak to dopadne, jaký budou emoce a tak..

S jakým výsledkem na OH budete spokojen?

Spokojený budu s tím, když předvedu v Riu to, na co jsem natrénoval, s tím celkovým výkonem tam. Potom budu spokojený

Zpět na výpis článků