Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Kajakář Jiří Prskavec se do Ria těší na olympijskou jídelnu

Kajakář Jiří Prskavec se do Ria těší na olympijskou jídelnu

Jiří Prskavec je český kajakář, jenž se pod pěti kruhy představí poprvé právě v Riu.  Má ve sbírce čtyři zlaté medaile z mistrovství Evropy a v Londýně na mistrovství světa ovládl svoji kategorii K1. Na kajaku závodí od osmi let a od mala ho trénuje tatínek.

Jirko, právě jste vyfasoval olympijskou kolekci od Alpine Pro, který kousek oblečení Vás nejvíce oslovil?

Mně se nejvíc asi paradoxně líbí ty nejjednodušší věci, takže mikina a bílý tričko s nápisem CZECH REPUBLIC. Taky mi přijde fajn ta košile, i když názory se různí, k Riu se prostě hodí a bude to vypadat hezky.

Kolekce je inspirovaná Emilem Zátopkem. Co pro vás tento muž a skvělý atlet symbolizuje?

Na panu Zátopkovi se mi líbí, že nikdy nic za žádnou cenu nechtěl vzdát. A vždy se dokázal namotivovat na předvedení toho svého nejlepšího výkonu. Je to hrdina našeho národa a jsem rád, že právě on je na naší kolekci.

Nedávno jste trénovali v Riu, jak to tam aktuálně vypadá?

Sportoviště už jsou úplně dokončeny a vypadají velmi dobře. Slyšel jsem o tom, že olympijská vesnička už je taky hotova a na Copacabaně už rostou tribuny a nahrnují tam písek proti vlnám, což mě teda v první chvíli zaskočilo a přemýšlel jsem, na co tam staví tu velkou zeď z písku J A co se týče třeba dopravy, tak jsem přesvědčen, že během trvání her, to tam zkolabuje. Silnice ještě nejsou úplně dokončeny, takže předpokládám, že pruhy pro týmové autobusy a sportovce budou průjezdné, ale pro místní to bude masakr. Nedovedu si to představit. Já se rozčiluju i tady v Praze (smích)

Víte už, s kým budete na pokoji?

Asi budu s Markem Šindlerem. My už jsme na sebe zvyklí, oba jsme spáči.

Máte teď nějakou speciální přípravu před olympijským závodem? Třeba zvláštní jídelníček?

Vůbec ne. Já se těším na olympijskou jídelnu, tam je toho prý hrozně moc. Takže co uvidím, to rád ochutnám. Jen se nesmím moc přejíst.

Jaký máte rituál před závody?

Rituál nemám. Většinou tak hodinu a půl před závodem se chodím rozhýbat, abych byl připravený. Ale že bych vyloženě dělal nějaký rituál, tak to ne. Jen doufám, že mě nic nepřekvapí jako třeba, že si zapomenu číslo na pokoji.

Stačíte nějak během závodu vnímat fanoušky?

Většinou ne. Ale když třeba udělám nějakou chybu a už neudržím koncentraci a třeba se mi úplně nepovede nějaká branka, tak tam zaslechnu, jak fanoušci povzbuzují. Ale snažím se během závodu soustředit sám na sebe. Věřím tomu, že na olympiádě bude dost těžké tohle zvládnout.

Více fotografií z fasování olympijské kolekce si můžete prohlédnout ve fotogalerii Fasování olympijské kolekce pro Rio na našem Facebooku.

Zpět na výpis článků