Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Jiří Kolbaba a Alpine Pro

Alpine Pro obléká Jiřího Kolbabu na jeho cestách světem

Alpine Pro obléká Jiřího Kolbabu na jeho cestách světem

Česká společnost Alpine Pro se stala partnerem cestovatele a fotografa Jiřího Kolbaby. Ten v roce 2016 plánuje mnoho pozoruhodných cest včetně dvou náročných treků v Nepálu Bhútánu. Alpine Pro Jiřího Kolbabu vybaví sadou oblečení a obuvi, aby mohl testovat materiály v náročných horských i tropických podmínkách. Jiří Kolbaba se tak připojí po bok sportovců a českých olympioniků, kteří oblékají výrobky české outdoorové a sportovní značky již několik let.

„Z médií známý cestovatel procestoval přes 130 zemí světa a každý svůj zážitek zachytil originálně ve fotografiích i mluveným slovem. Své cestovatelské příběhy předává na besedách dál a motivuje ostatní k aktivnímu pohybu a poznání světa kolem nás. A to je i náš cíl. Jsme rádi, že s Jirkou můžeme spolupracovat a vybavit ho na cesty naším kvalitním outdoorovým oblečením a obuví,“ potvrdil Petr Billy, marketingový ředitel.

Jirko, jaké cesty máš letos před sebou? Kde budeš oblečení Alpine Pro testovat?

Letos mě čeká zajímavá cesta kolem světa a několik dobrodružnějších cest na Island, Aljašku, do Norska, Nepálu, Bhútánu, Indonésie a Řecka.

Proč sis jako dodavatele oblečení vybral právě nás?

Vyzkoušel jsem outdoorové oblečení a obutí mnoha zahraničních firem a jsem rád, že jsem se po létech hledání dopracoval ke značce, která nabízí výtvarně i technologicky dokonalé produkty a navíc je česká. To mě mimořádně baví.

Jaký druh oblečení využíváš na svých cestách nejčastěji a jaké materiály preferuješ?

Jsem náročný na design a téměř životně závislý na dokonalých funkcích každého dílu ošacení a obutí, které si na cesty beru. Je pochopitelné, že jak cestuji planetou, potřebuji oblečení lehké, funkčně spolehlivé a i takové, ve kterém se dobře cítím.

Během zimy jsi testoval naši péřovou bundu ISKUTA, kterou obléká i česká biatlonová reprezentace, jak se ti v ní lyžovalo?

Skvěle. Jmenovanou bundu nenosím pouze na lyže, ale absolvoval jsem s ní i několik kopcovitých treků se sněžnicemi v horách českých i italských. Je to mimořádně zdesignovaná bunda, kterou rád a hrdě nosím nejen na sport, ale osvědčila se i na běžné městské nošení. V minulosti jsem měl několik péřových bund, ale problém byl s peřím, které jsem pak nacházel na sedadlech mého auta. Docela mě překvapilo, že s mojí novou bundou tento problém odpadl.

Víme, že rád fotografuješ i českou krajinu. Jaké místo v České republice máš nejraději?

Oblíbil jsem si několik zejména horských lokalit. Rád fotím v Krušných horách, Krkonoších i Jeseníkách.

Čeští sportovci obléknou novou olympijskou kolekci Alpine Pro do Ria de Janeira, sám jsi ho navštívil. Máš pro olympioniky před odjezdem do této destinace nějaké doporučení?

Radit zkušeným, mezinárodně ostříleným sportovcům, by bylo velmi neskromné. Pouze jim popřeji, aby se jim maximálně dařilo a připomněli celému světu, že i v malém Česku se rodí skvělí reprezentanti své země. Rio de Janeiro patří k mým nejoblíbenějším městům. Z každé návštěvy jsem vždy nadšený. Doufám, že se bude celému světu líbit nová kolekce olympijského oblečení, motivovaná legendárním českým olympionikem Emilem Zátopkem. V mládí jsem běhal stejné tratě jako on a několikrát se s ním osobně potkal.

Alpine Pro obléká Jiřího Kolbabu na jeho cestách světemAlpine Pro obléká Jiřího Kolbabu na jeho cestách světemAlpine Pro obléká Jiřího Kolbabu na jeho cestách světem

Tipy Jiřího Kolbaby na výlety v Česku najdete během roku na našem Facebooku a blogu zazijtetosnami.cz.

O Jiřím Kolbabovi

Cestovatel, fotograf a autor několika výstav a publikací Jiří Kolbaba vyjíždí každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa. Zajímavou formou zaznamenává detaily přírodních struktur a exotické tváře domorodců. Populární jsou zejména cestovatelovy besedy a diashow, stejně jako častá vystoupení v elektronických médiích. V celosvětové kampani Keep walking byl Jiří Kolbaba zařazen do elitní skupiny cestovatelů a dobrodruhů, je viceprezidentem Českého klubu cestovatelů. Více na www.theworld.cz

Zpět na výpis článků