Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Fanděte českému olympijskému týmu v oficiální olympijské kolekci od ALPINE PRO!

Olympijská kolekce Rio 2016

#fandijakolev

Čeští sportovci v nové Rio olympijské kolekci 2016 od Alpine Pro!

Oficiální představení Rio olympijské kolekce ve čtvrtek 26.5. v 19:00 v OC Quadrio v Praze na Národní třídě. Poprvé v historii odhalíme olympijskou kolekci před zraky široké veřejnosti! On-line přenos z odhalení kolekce a soutěž o olympijské produkty na Facebooku Alpine Pro 

Oblečení a doplňky z olympijské kolekce od Alpine Pro můžete od 27. května 2016 zakoupit v našich prodejnách, na e-shopu www.alpinepro.cz a také ve FAN SHOP CZECH TEAM v obchodním centru Quadrio.

Emil Zátopek se objeví na dresech českých olympioniků v Riu a dostane se i do loga ČOV. Ovšem ve značně stylizované podobě. A autorem námětu není nikdo jiný než sám Emil Zátopek.

„Všiml jsem si, že když se Emil Zátopek podepisoval fanouškům, někdy k podpisu přikreslil dvě postavičky – sebe a paní Dany s oštěpem v ruce. Postavičky jsou sice minimalistické, ale přesto tak výrazné, že jsem měl hned jasno,“ říká akademický malíř Milan Jaroš, který Zátopkova panáčka zpracoval jako grafický motiv. „„Prakticky jsem změnil jedinou věc – výraz v panáčkově tváři. Původně se totiž originální Zátopkův panáček nesmál a my chceme, aby z motivu byla naopak cítit radost,“ doplnil Jaroš. Sám Zátopek kdysi řekl, že mu nebylo dáno se při běhu usmívat.

„Dosud se vždy v olympijských letech sportovci nechali inspirovat umělci, ať už Františkem Kupkou nebo Alfonsem Muchou. Pro rok 2016 se naopak umělci inspirují sportovcem,“ dodává předseda ČOV Jiří Kejval.

Oblečení pro český olympijský tým v Riu opět připraví společnost Alpine Pro. Tyto kolekce, které připravuje již od roku 2010, tradičně budí velkou pozornost. Ve Vancouveru 2010 vyhrála v hlasování serveru Huffington Post, tehdy zaujal motiv psychedelických kruhů. O dva roky později v Londýně slavila obrovský úspěch kolekce inspirovaná Františkem Kupkou, bodovala i kolekce pro ZOH Soči s motivem lipového listu od Alfonse Muchy.

Dámské triko EMILAČepice KILIJAŠátek KAMIRA

„Pro Alpine Pro je velkou ctí, že jsme mohli přenést motiv sportovního velikána Emila Zátopka na olympijskou kolekci Rio 2016,“ říká Václav Hrbek, spolumajitel a ředitel realizace Alpine Pro.


Zobrazit více z Olympijské kolekce

Motiv olympijské kolekce vychází ze Zátopkova triumfu v Helsinkách v roce 1952, kdy získal tři zlaté medaile. „Věříme, že kolekce přinese našim sportovcům hodně úspěchu na letních olympijských hrách v Riu. Oblečení bude k dispozici v prodeji od května 2016,“ dodává Hrbek.

Váš tým ALPINE PRO

Zpět na výpis článků