Doprava zdarma od 1 500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP 605 237 990, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Eva Vrabcová Nývltová odložila běžky a poběží maraton na olympiádě v Riu

 Eva Vrabcová Nývltová je česká atletka a běžkyně na lyžích. Startovala šestkrát na mistrovství světa v klasickém lyžování a třikrát na zimní olympiádě. Jejím nejlepším individuálním umístěním z těchto akcí bylo 5. místo v Soči 2014. Na letních olympijských hrách v Riu bude startovat v maratonu.

Evo, právě jste vyfasovala letní olympijskou kolekci. Jak se Vám líbí? Vy můžete srovnávat i se zimní ze Soči.

Líbí se mi strašně moc. Je šitá jak na mě. Já mám totiž ráda barvičky a úplně nadšená jsem z růžového klobouku (smích).

Takže když se zeptáme, co bude Váš nejoblíbenější artikl, tak to budou klobouky?

Určitě nejvíc unosím ty lehké kraťásky, tílka a tu nepromokavou bundičku. To si myslím, že se bude nosit nejvíc. Bude to nejpříjemnější všem.

Kolekce je inspirovaná Emilem Zátopkem. Co pro vás tento muž a skvělý atlet symbolizuje?

Vzhledem k tomu, že jsem maratonec, tak koho jiného bych si já mohla přát jako symbol těchto olympijských her, takže to je opravdu pro mě ten nejlepší sportovec, kterého kdy naše republika měla. Z tohoto pohledu si moc vážím, že se právě on stal symbolem olympijských her.

V Soči jste dojela na 5. místě v běhu na lyžích na 30 km trase. Teď Vás čeká 42 km ne po sněhu, ale po silnici. Kdybyste mohla porovnat tyto dva sporty, v čem se liší?

Do jisté míry jsou stejné. Pro mě osobně je maraton míň bolestivý a je to spíš o takové radosti a volnosti, ale třeba příprava je hodně podobná a závody samy o sobě se už tolik neliší. Nepřemýšlím, jestli běžím nebo mám lyže, každý si pak jede to svoje, ale pro mě je běhání spíš vášeň, takže si to víc užívám.

Až proběhnete cílovou páskou v Riu, jaký budete mít čas? S čím budete spokojená?

Ráda bych se pokusila o překonání osobního rekordu. Prostor na zlepšování tam mám ještě velký. Nicméně předpokládá se 98 % vlhkost vzduchu, takže bude záležet, jak se s tím každý popere. Počasí s těmi časy prostě zamává. Já tam jedu s tím, že chci předvést, co nejlepší výkon.

Na co se do Ria těšíte?

Na sluníčko, na Copacabanu, tam se určitě chci podívat, na sochu Krista… V Brazílii je toho spousta, co člověk normálně nezažije a je to něčím zajímavé. Určitě se těším, že se podívám i na jiné sporty. První týden budu věnovat přípravě na závod a ten druhý už budu sledovat další sporty, to pro mě bude naprostá novinka. A co bych rozhodně chtěla vidět, je hořet olympijský oheň.

Více fotografií z fasování olympijské kolekce si můžete prohlédnout na našem Facebooku ve fotogalerii Fasování olympijské kolekce pro Rio.

Zpět na výpis článků