Česká značka ALPINE PRO představila limitovanou edici triček s eko tématikou na podporu Českého svazu ochránců přírody

Česká značka sportovního a outdoorového oblečení ALPINE PRO se dlouhodobě snaží o zodpovědný přístup k životnímu prostředí.  Proto se aktivně zapojila do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2020, pro kterou poskytne 1 800 triček pro dobrovolníky. Do své kolekce outdoorového oblečení také nově zařadila limitovanou edici trik s eko tématikou, z jejichž prodejů věnuje část výtěžku Českému svazu ochránců přírody, který akci spoluorganizuje.

Limitovanou edici trik s eko tematickými potisky nechala značka ALPINE PRO vyrobit ze 100% organické bavlny tzv.  biobavlny. Jde o geneticky nemodifikovanou bavlnu, při jejímž pěstování se nevyužívají syntetická hnojiva ani pesticidy. Tradiční přírodní způsoby pěstování a zpracování biobavlny jsou šetrné k životnímu prostředí. Příjemnou vlastností organické bavlny je i její jemnost. Organické bavlněné vlákno si během zpracování uchovává více „chmýří“, protože nebylo porušeno chemickými přípravky. Bavlněná tkanina je tak ve výsledku pevnější, pružnější, prodyšnější a zachovává si přirozenou měkkost. Trika z organické bavlny jsou tak velice příjemná na nošení. 

Limitovaná edice dámských a pánských trik z organické bavlny má eko tematické potisky: „Šetřete vodou, sprchujte se ve dvou.“ apod. Z každého prodaného trika z této limitované edice poputuje na konto Českého svazu ochránců přírody30 Kč. Svaz nově získané prostředky použije na ochranu a obnovu přírodního dědictví, ekologickou výchovu a podporu trvale udržitelného života.

 „Mezi základní pilíře značky ALPINE PRO patří zodpovědný přístup k naší zemi a přírodě. Snažíme se být v maximálním souladu s přírodou v samotné fázi výroby. Už několik let zařazujeme do našich výrobních postupů ekologické materiály i impregnační technologie šetrné k životnímu prostředí. I proto jsme téma ekologie zapracovali do naší aktuální kolekce a propojili jej s podporou aktivit Českého svazu ochránců přírody,“ uvedl Václav Hrbek, majitel společnosti ALPINE PRO. 

V loňském roce se do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko zapojilo více než 150 tisíc dobrovolníků, odvezlo více než 17 tisíc starých pneumatik a odklidilo 2 600 tun odpadu. Trika pro lokální organizátory jsou pro tento ročník v rudé barvě. „Všechny plánované úklidy sdružjeme na úklidové mapě webu www.UklidmeCesko.cz.K akcím se dá přidat jako dobrovolník nebo se můžete dokonce organizátorem stát sami, pozvat přátele a pozitivní dopad ještě znásobit. S rukavicemi a pytli rádi pomůžeme, v balíčku rudé triko od ALPINE PRO samozřejmě nebude chybět,“ dodává koordinátorka projektu Kateřina Landová.

Věříme, že se lidem bude limitovaná edice triček s eko tematikou líbit. Nákupem těchto triček mohou lidé podpořit pozitivní změnu v přírodě a budeme rádi pokud se společně s námi během září zapojí v České republice i do připravovaných úklidových akcí,“ dodal Hrbek. 

Zpět na výpis článků