Doprava zdarma od 1500 Kč Nezávazná rezervace Vrácení do 30 dnů Věrnostní program E-SHOP +420 222 530 700, Po - Pá 9:00 - 16:00
eshop@alpinepro.cz

Češi získali na mistrovství Evropy ve vodním slalomu v pražské Tróji devět medailí

Sobota přinesla českým slalomářům šest medailí

Hned první den evropského šampionátu byl pro české slalomáře velmi úspěšný. Na kanále v pražské Tróji se jim podařilo v šesti závodech získat hned šest medailí. Své poslední velké zlato si v kategorii deblkanoí vyjela dvojice Jonáš Kašpar a Marek Šindler. Na stupních vítězů je doplnila posádka Ondřej Karlovský a Jakub Jáně, kteří získali bronz. V týmovém závodě hlídek, kdy jedou tři posádky najednou, pak Češi přidali další stříbro.

Pro deblkanoisty byl evropský šampionát zároveň derniérou. Jejichh kategorie byla totiž vyřazena z programu olympijských her a ztratila tak finanční podporu národních federací i podporu Mezinárodní kanoistické federace. Kašpar se Šindlerem, kteří už před sezonou ohlásili konec kariéry, se tak rozloučili nejlepším možným způsobem. „Chtěli jsme do toho závodu dát všechno, což si myslím, že se nám povedlo. Nic víc jsme si přát nemohli. Vyšlo nám to podle plánu. Chtěli jsme končit na vrcholu a tím jsme skončili. Bohužel trošku dřív, než jsme chtěli,“ řekl Šindler.

Dva čeští kajakáři na stupních vítězů

V napínavém závodě kajakářů zvítězil Slovinec Peter Kauzer, který se vrátil na evropský trůn po osmi letech. Další dvě medaile brali Češi. Kajakář Vít Přindiš se stal v Tróji vicemistrem Evropy a Jiří Prskavec obhájil evropský bronz. Přindiš se ze druhého místa radoval, jelikož jej těsně před šampionátem trápila zablokovaná záda a několik dní ležel i na kapačkách. „Za všechny ty lapálie, co mě za poslední týden potkaly, jsem neskutečně rád, že si to sedlo, že jsem předvedl dobrou jízdu ve finále. Celá ta cesta mistrovstvím se mi povedla,“ pochvaloval si Přindiš. Silná česká dvojice pak v závodě hlídek nastoupila i s loňským mistrem světa z Tacenu, Ondřejem Tunkou, a suverénně ovládli závod hlídek. Získali tak pro Česko v sobotu už šestou medaili.

Neděle byla pro český tým bronzová

Svou první velkou seniorskou medaili si v neděli v Tróji vyjel kanoista Tomáš Rak, který ukázal vynikající formu už druhým místem v dopoledním semifinále. Díky čisté jízdě se ve finále dostal na třetí pozici, z níž ho nesesadil ani poslední kanoista na trati. „Hodně mě hnaly dopředu zaplněné tribuny. Soupeře jsem nijak nevnímal, jen jsem registroval, že nebudu první,“ uvedl po dojezdu závodu Rak. V závodě hlídek pak přidal další bronz se svými parťáky Lukášem Rohanem a Vítězslavem Gebasem. Stejný úspěch se podařil i triu českých kajakářek Kateřině Kudějové, Veronice Vojtové a Barče Valíkové.